Zaznacz stronę

Pewnie myśleliście że gruby wymiękł bo tydzień temu nie było żadnej notki. Otóż tydzień temu byłem na AirShow w Cosford ale jakoś nie miałem dobrych zdjęć, telefon na takie imprezy to nie jest dobre rozwiązanie, myślę na powrót o kupnie lustrzanki z tego powodu. Tym razem postanowiłem wybrać się korzystając z mapy którą kupiłem w Edale. Trasa na 12km, szczytami kilku gór w okół wioski i jeziora nie opodal. Można też skorzystać z tej strony http://www.trekkingbritain.com/kinderdownfallfromhayfield.htm ale moja rada jest taka aby w trasę ruszyć odwrotnie niż jest to tam przedstawione tzn. od południa, z tego powodu, że od południa wysokość zdobywamy stopniowo, natomiast od północy jest chamskie wejście na rympał. Samochód parkujemy Bowden Bridge,Hayfield, SK22 2LH, to jest ostatnie miejsce gdzie możemy to zrobić. opłata za cały dzień 4.50 funta, parking nie podlega pod national trust.

Tak jak wcześniej pisałem ruszyłem na południe w stronę Ashes Farm, droga nie jest zbyt dobrze  oznakowana a jest kilka skrzyżowań, trzeba pilnować mapy i dobrze jest mieć przy sobie kompas (nie mam).

             

Dalej już z kompasem trzymamy się drogi na zachód.

galeria

 

 

Na skrzyżowaniu kierujemy się w stronę szczytu South Head idąc Pennine Bridleway.

Galeria.

 

South Head, pierwszy mały szczyt i jedyny który zapamiętałem, można odpocząć.

Galeria

Dalej już jest prosta prosta droga w stronę Kinder Scout, w pewnym momencie doszedłem do  miejsca w którym byłem trzy tygodnie temu idąc od strony Edale. Dochodzimy do skrzyżowania dróg i podążamy dalej Pennine Way w stronę Kinder Dawnfall.

Galeria

Punkt kulminacyjny, Kinder DawnFall, po drodze mnóstwo ludzi, na miejscu również sporo uprawiających wodospading czyli opalających się. Drugi odpoczynek, trzeba mieć coś od życia.

Galeria

Powrót i zejście na dół, oczywiście można to jeszcze było zrobić szczytami (chyba) ale ja wróciłem najkrótszą drogą, tradycyjnie gorzej się schodziło niż wchodziło.

Galeria

PS. po drodze napotkałem wiele kamieni kup, resztę miałem przy sobie.

Wszystkie zdjęcia wykonane telefonem samsung s6, bez filtrów.

zapraszam na fanpage https://www.facebook.com/grubymozewiecej/

oraz na instagram https://www.instagram.com/bogdan_607/

Udostępnień 1
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram